10 سؤال کلیدی که قبل از انبار کردن وسایل باید از خود بپرسید.

فهرست مطالب

صبر کنید، دست نگه دارید. آیا واقعاً نیاز است آن آیتمی که دارید به داخل انباری می اندازید، نگه دارید؟

این موضوع برای بهترینهای ما هم اتفاق افتاده است: شما با دستگاههای ورزشی بی استفاده، توستر خراب و لباسهای بچه کوچک شده مواجه می شوید که همگی فضاهای خالی خانه تان را پر کرده اند، بنابراین آنها را برداشته و به انباری می برید. فرقی نمی کند که فضای انباری شما در زیرزمین قرار دارد یا در اتاق زیر شیروانی، یا یک انباری در حیاط پشتی یا یک واحد اجاره ای؛ این فرصتی است برای شما که انباری را با وسایلی که واقعاً به آنها نیازی ندارید ، پر کنید. اگر نمی توانید از پس تمیز کردن فضای انباری تان برآیید، گام اول را بردارید و از ایجاد شلوغی و بی نظمی بیشتر آن خودداری کنید. بنابراین دفعه بعدی که خواستید چیزی را به داخل انباری اضافه کنید، دست نگه دارید و ابتدا این 10 سوال را از خود بپرسید:

 

 

1-آیا به آن نیاز دارید؟

این سوال به نظر ساده می آید، اما جوابهای هر کدام از ما کاملاً منحصر به فرد است. اگر سعی در کاهش شلوغی در انباری تان دارید، اینکه کلمه “احتیاج داشتن” چه معنی برایتان دارید را تمرین کنید. اگر تصمیم گرفتید که رویکرد کاهشی را جداً دنبال کنید یا اینکه لیستی میخواهید که تمامی آیتمهای ضروری مثل  آنهایی که به دلایل عاطفی دوستشان دارید در آن باشد ، در این صورت در اولین قدم در جلوگیری از هرج و مرج، مشخص کنید که چه چیزهایی برایتان مهم است.

 

2-آیا از آن خوشتان می آید؟

این که سالهای متمادی دکوراسیون مشابهی را حفظ نموده اید، دلیل نمی شود که نیاز باشد این روند را حفظ کنید. به جای حرکت به سمت تخلیه، نگاهی واقعی به هر آیتمی که قصد انبار کردن آن را دارید، بیندازید و از خودتان بپرسید آیا واقعاً این قطعه همانطور که هنگام خرید با استایل تان هماهنگ بوده، هنوز هم همخوانی دارد؟ کمی ذوق به خرج دهید ، پس آنگاه خواهید دید که اگر به خودتان اجازه دهید که از دست لوازمی که برایتان کاربردی ندارد خلاص شوید، چقدر خانه تان دوست داشتنی خواهد شد.

 

 

3-آیا کار می کند؟

اجازه ندهید زیرزمین تان تبدیل به گورستانی برای وسایل خراب شود. اینکه به خود بگویید “یکی از همین روزها تعمیرش خواهم کرد” به راحتی اتفاق می افتد. اما بیشتر اوقات، اگر واقعا به این موضوع که در اسرع وقت آن را تعمیر کنید، اهمیتی نمی دهید، احتمالاً ارزش نگه داشتن را نخواهد داشت.

 

 

4-آیا تمیز است؟

انبار کردن لباسها و سایر ملزومات پارچه ای بدون شستن و تمیز کرن آنها، می تواند مشکلاتی به بار آورد. بیدها وسایر موجودات بیشتر جذب پارچه های کثیف می شوند، بنابراین بهترین پیشگیری این است که آنها را فقط در زمانی در انباری بگذارید که پاکیزه و تمیز باشند. لوازم و تجهیزات خارجی باید قبل از انبارش تمیز شوند تا از خرابی شان جلوگیری شود، بنابراین دفعه بعد، تجهیزات باغبانی و مبلمان پاسیو را قبل از انبار کردن، تمیز کنید.

 

5-آیا تا به حال چیزی شبیه به آن داشته اید؟

     این چرخه به سوال 2 برمی گردد: اگر قبلاً آیتمی مشابه داشته اید، آیا واقعاً به این یکی نیز نیاز دارید؟ نگه داشتن چند عدد از آیتم های مورد نیاز در صورتی مفید است که شما این کار را دانسته انجام دهید.همه ما اغلب نسبت به خرید چیزهای مشابه به این امید که دقیقاً همان ورژن را پیدا کنیم، اقدام می کنیم.

 بهترین مشابه یا 2 عدد را انتخاب و از شرّ بقیه خلاص شوید.

 

 

6-آیا متعلق به شماست؟

این موضوع که ما چقدر از لوازم دیگران را جمع می کنیم واقعاً شگفت انگیز است. اگر بنا به خواهش یک فامیل یا کودکی، وسیله ای را انبار می کنید ، محدودیتی تعیین کنید و به جای اینکه فضای با ارزش خانه تان را اشغال کنید سعی نمایید هر چه سریعتر آن را برگردانید.

 

 

7-آیا می دانید که آن وسیله را برای چه کسی یا به چه منظوری انبار می کنید؟

هنگامی که شروع به انبارش وسایل می کنید، چه آن را برای خودتان یا فرزندانتان یا نوه هایتان انجام می دهید، تصمیم بگیرید که نگه داشتن کدامیک

از آنها واقعا یک چالش است. در اینجا چند نکته را یادآوری می کنیم:

  • آیتمهایی که فضا را اشغال می کنند.

 تعداد کمی از لوازمی که با دقت انتخاب و به صورتی مناسب انبارش شده اند، خیلی با اهمیت تر و خوشایند تر از انبوهی از لوازم در یک اتاق زیر شیروانی یا جعبه های بدون برچسب است. اگر گزینه هایی برای انبارش لوازم دارید، در صورتی که همه آنها تقریبا به یک اندازه اولویت دارند، کوچکترها را انتخاب کنید.

  • لیبل گذاری مناسب.

اگر این موضوع که هر قطعه از کجا آمده و یا چرا برای شما اهمیت دارد را روی یک تکه کاغذ جا دهید، به انتقال داستانها به نسل بعدی هم کمک خواهید نمود و اگر تکه هایی از لباس یا اسباب بازی برای کودکان بعدی انبار می کنید، لوازم را به ترتیب سن قرار دهید و بیرون جعبه رده سنی را بنویسید.

 

  • کتابهای عکس دار. در حالیکه یک کتاب نمی تواند جایگزین هر چیزی باشد اما برای دست سازهای مهم( نظیر مجسمه های دست ساز پیش دبستانی که به راحتی خرد می شوند)، حتی اگر خیلی خاص هستند میتوانید از آن آیتمها عکس بگیرید و عکسها را داخل کتابی طبقه بندی کنید که بتواند بعدها پیشینه آن باشند.

 

 

 8-آیا این جعبه برای کار شما مناسب است؟

 خرید جعبه ها، بهترین تصمیم برای نگهداری وسایل باقیمانده از گذشته است. اما خلاص شدن از دست چیزی که به آن نیاز ندارید، راحت تر و ارزان تر از خرید جعبه برای آن است. نگهداری آیتمهای مشابه با هم، کمک می کند که لوازم را خیلی راحت تر پیدا کنید، بنابراین جعبه ای را انتخاب کنید که دقیقاً حاوی آن چیزی باشد که با لوازم انبارشی شما همخوانی دارد، در غیر اینصورت وسوسه خواهید شد که آن جعبه را با لوازم نامربوط پر کنید.

 

 

9-آیا این بهترین مکان برای انبار کردن است؟

برخی آیتمها نظیر دکوراسیون کریسمس که در هر سال بازه زمانی مشخصی برای استفاده دارد، را می توانید راحت تر از بقیه آیتمها و در فرورفتگیهای عمیق تر فضای انبارتان قرار داد. نیاز به برخی آیتمها نظر اسباب بازی ها و کتابهایی که در حال حاضر در اتاق کودکتان از رده خارج شده اند،  یا تجهیزات به خصوص یک پروژه، ممکن است کمتر قابل پیش بینی باشند، بنابراین لوازمی مانند آنها را در نقاطی که راحت تر در دسترس هستند، انبار کنید.

 

 

10-آیا می دانید هنگام نیاز به لوازم، آنها را چگونه پیدا خواهید نمود؟

انبار کردن جعبه های مرتبط با هم می تواند پیدا کردن آیتمها را بسیار راحت تر کند. جعبه های کریسمس با هم، لباسهای تابستانی با هم و غیره. هر جعبه و صندوقچه را به طور واضح لیبل گذاری کنید و اگر فضایی بزرگ برای انبارش دارید، به این موضوع فکر کنید که یک نقشه که نشان دهنده لوازم موجود در هر منطقه از آن انبار  است را درست کنید.

 

 

 

 

 

ترجمه شده توسط شرکت سمیر از سایت مجله HOUZZ

 

کپی با ذکر منبع بلامانع است.

استفاده از ورق فایبر سمنت SCG Smart Board در نمای ساختمان

فایبر سمنت SCG Smart Board گزینه ای مناسب جهت نمای ساختمان های شهری و ویلایی میباشد که علاوه بر دارا بودن مزایای یک نمای خشک بو سبک امکان اجرای نما با طرح های مدرن و طرح های شمسه میسر میباشد.

پروژه تجاری فرشته
نمای سمنت برد فرشته
پروژه تجاری فرشته
نمای سمنت برد طرح CNC مدرن
پروژه اداری فرشته
نمای سمنت برد

فایبرسمنت دکوراتیو مودینا

فایبر سمنت دکوراتیو Modeena محصولی منحصر به فرد جهت نمایی متفاوت و مدرن میباشد. این محصول با سه طرح مختلف عرضه میگردد.

میگردد.

MODEENA

استفاده از ورق فایبر سمنت SCG Smart Board در دیوار خارجی

محصولات فایبر سمنت SCG Smart Board کاربرد وسیعی در ساختمان دارند که از جمله آنها استفاده در دیوار خارجی و دیوار ضد حریق میباشد که تاثیر به سزائی در سبک سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات در زلزله ، سریع سازی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد داشت.

پروژه استخر قهرمانی کرمانشاه
دیوار فایبر سمنت (دیوار ایستا) پروژه کرمانشاه
پروژه بورس
دیوار داخلی و خارجی ساختمان جدید بورس
دیوار خارجی پروژه ایران مال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد فایبر سمنت در دیوار به صفحه سیستم دیوار مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button