12 نکته کلیدی در تزئینات برای اینکه هر نوع اتاقی را زیباتر نمایید.

فهرست مطالب

با دنبال کردن این راهنماییهای طراحی پایه، بدون دخالت افراد ماهر و  با تجربه به یک نتیجه عالی برسید.

 نویسنده این مقاله که یک طراح داخلی است می گوید: متنفرم از اینکه این نکته را برای شما فاش می کنم، اما طراحان هیچ گونه کتاب قانون مخفیانه ای را دنبال نمی کنند. هیچ گونه قوانین سخت و سریعی وجود ندارد که ما را ملزم به رعایت آن کند. ما طراحان، افرادی خلاق  و دوستدار طبیعت هستیم و  دوست داریم تصور، رویا پردازی و تحقیق کنیم و الهامات خودمان را دنبال نماییم. این موضوع نشان می دهد که برخی اصول سختگیرانه وجود دارند که ما را به سمتی هدایت می کند که همواره از به دست آمدن نتایج عالی مطمئن می شویم. همیشه چیزهای امتحان شده و واقعی وجود دارند که کار را انجام می دهند و اینها تردستی یا مهارتهایی نیستند که نیاز به سالهای طولانی برای پخته شدن داشته باشند. هر شخصی می تواند آنها را در روز اول انجام دهد.

 این موضوع را برای خود تبدیل به الهاماتی نامتعارف، خلاقانه و قانون شکن نمایید.

1- رنگ دیوار را آخر از همه انتخاب کنید.

من همیشه از صاحبان خانه تلفنهایی دریافت می کنم که می خواهند قبل از جابجایی، رنگ دیوارها را انتخاب کنند. من منطق را بکار می برم. چرا با استفاده از یک رنگ پوششی تازه به دیوارها نرسیم؟البته که می توانید این کار را انجام دهید اما به عقیده من این ایده آل نیست. هزاران رنگ مختلف با ته رنگ ها، تن های رنگی و سایه رنگهای متنوع وجود دارد و هر کدام از یک خانه به خانه دیگر به دلیل اینکه منابع نوری متفاوت است، تغییر می کنند. این بدین معنی است که رنگی که در منزل فعلی تان خوب به نظر می رسید، ممکن است در منزل جدیدتان جالب نباشد. شما به رنگی نیاز دارید که با صنایع دستی، لوازم هنری،  فرشها و مابقی وسایلتان هماهنگی داشته باشد. شما تنها در صورتی می توانید آن رنگ را انتخاب کنید که تمام لوازمتان داخل خانه باشد.

 2-به مبلمانتان کمی فضای تنفس دهید.

در برابر شلوغ کردن بیش از اندازه اتاق مقاومت کنید. نشیمن دلپذیر فضایی است که به راحتی می توان به آن نور وارد کرد. این موضوع که شما بودجه کمی برای دکوراسیون دارید، خبر خوبی است. نیازی نیست که یک فضا را با تعداد زیادی مبلمان پر کنید. بیشتر بودجه تان را صرف خرید قطعات کمتر اما با کیفیت بهتر نمایید و به این ترتیب فضایتان بهتر از حالتی خواهد بود که بیشتر شبیه بازار کهنه فروشها به نظر برسد. به عنوان مثال در این تصویر، صندلیهای پشت  بلند، یک نکته برجسته هستند زیرا برای جلب توجه نیازی به جنگیدن ندارند.

 

 

3-آثار هنری را در ارتفاع مناسب نصب کنید.

گالری های هنری و موزه ها آثارشان را به نحوی نصب می کنند که مرکز آن اثر 1.45 تا 1.55 متر از کف زمین فاصله داشته باشد(محدوده دید بشر حدود 1.5 متر است).و شما هم باید به همین ترتیب عمل نمایید.در یک اتاق نظیر این تصویر، احتمالاً این علاقه مندی وجود دارد که باید تابلوی هنری بالاتر و در جائیکه سقف اوج گرفته نصب شود اما این را به خاطر بیاورید که این تابلو باید با مقیاس انسانی ارتباط پیدا کند نه با مقیاس ساختمان. اگر از این کار اطمینان ندارید، یک عکس بگیرید. این موضوع که یک عکس چقدر می تواند افشا کننده باشد، واقعا قابل ملاحظه است. می توانید آن عکس را پرینت بگیرید یا با فتو شاپ و یا هر برنامه دیگری تابلو را روی آن قرار دهید. این موضوع به شما این حس را می دهد که آیا تابلوی هنری کوچکتر یا بزرگتر مورد نیاز است یا یک گیاه بلند می تواند گزینه ای برای پر کردن یک نقطه خالی باشد.

 

4-بدانید که چگونه باید مبلها را روی فرش بچینید.

اساساً 3 روش برای چیدن مبلمان روی فرشها وجود دارد.

همه مبلها روی فرش: فرش آنقدر بزرگ است که پایه تمام مبلها روی آن قرار می گیرد. این حالت احساسی لوکس را خلق می کند. برای این منظور ، فرش بزرگتر بهتر است.فقط مطمئن شوید که حداقل 30 تا 45سانتی متر از سطح زمین در چهار طرف اطراف فرش باقی می ماند.

همه مبلها خارج از فرش: اگر اتاق کاملا کوچکی دارید، قرار دادن پایه تمام مبلها خارج از فرش ، یک انتخاب کاملا به صرفه است. نیازی نیست که فرش خیلی کوچکی انتخاب کنید، اگرچه این موضوع می تواند به صورت اقدام بعدی کم اهمیت به نظر آید.فرش می تواند به نحوی به نظر بیاید که پایه های جلویی مبل روی آن قرار گیرد. این رویکرد هنگامی که شما طرحی را روی قطعه ای بزرگتر یا فرشی طرحدار اجرا کرده اید،بهترین موقعیت را بوجود می آورد.

 

 

 

جلوی مبلها روی فرش: تنها پایه های جلویی مبلها را روی فرش قرار دهید تا نظمی بصری را در مورد وسایل ایجاد کنید و در حالیکه احساسی مبنی بر وسعت به اتاق اضافه کرده اید، یک فضای برجسته عالی نیز خلق نمایید.

5- در برابر چیدمان به صورت تم y مقاومت کنید.

به عنون مثال، نمای cape code (ویلاهای کوچک با یک دودکش در وسط و..) یک درخواست کاملاً محبوب است.

خصوصیات cape code را بشناسید: قسمت پایین دیوارها به شکل تخته های راه راه کار شده و روی دیوارها یک پالت دریانوردی سفید و آبی و دارای برخی نقاشیهای قایق بادبانی وجود دارد.

این کار در بسیاری از موارد انجام می شود اما یکتا نیست. در این اتاق حال و هوای ساحلی تنها با اضافه کردن یک پالت یا کار هنری و بدون پرداختن به کلیشه های آشکار به دست  می آید.

 

 

6-یک نقطه مرکزی خلق کنید.

هر گونه تولیدی، به افرادی که دارای نقش راهبری هستند و اعضایی که وظیفه پشتیبانی دارند، نیاز دارد. در طراحی هم به همین صورت است. ستاره تان را مشخص و آن را به یک نقطه مرکزی تبدیل کنید تا یک اتاق شاخص داشته باشید. به سایر آیتمها نیز اجازه دهید که نقش ثانویه داشته باشند. از تمام وسایل انتظار نداشته باشید که نقش راهبری داشته باشند، در این صورت نتیجه ای جز یک شلوغی دیداری نخواهید داشت.

نقطه مرکزی شما میتواند یک هود دراماتیک آشپزخانه، یک قطعه هنری یا دیوار سنگی بالای شومینه در نشیمن یا یک تخته بالای تخت در اتاق خواب باشد. این نقطه مرکزی هر چیزی که باشد، فقط چیزی را انتخاب کنید که جلب توجه نماید. در این اتاق، شومینه و چراغها با هم کار نقطه مرکزی ترکیبی را انجام می دهند که چشمان شما را درست به مرکز این اتاق و خیره شدن در آن معطوف می کند.

 

 

7- خطوطی را در دیدرس بررسی کنید.

نقطه مرکزی شما باید از یک اتاق به اتاق دیگر کاملاً مجزا و متفاوت باشد. بنابراین اینگونه به نظر می رسد که شما بین آنها حقی مساوی قائل شده اید. بهترین نقطه برای مرکزیت، معمولاً مستقیماً در محل ورودی خانه ها می باشد.

 

8-کلکسیون هایتان را ویرایش کنید.

روی قطعه ای که با سایر فضا همخوانی ندارد، سماجت نکنید. اهمیتی ندارد اگر آن را شخص دوست داشتنی به شما هدیه داده است. این قطعه به کار شما نمی آید. شاید بعداً یک خانه جدید(یا شاید یک اتاق متفاوت) برایش پیدا کردید. تم یکدست در این تصویر استفاده از رنگ مشکی روی وسایل مصرفی است. توازن تقریبا کامل است.این موضوع مرا به یاد چیزی که Coco Chanel (یک طراح مد و تاجر معروف) در مورد تأمین لوازم جانبی می گفت، می اندازد: پیش از آنکه خانه را ترک کنید، نگاهی در آینه بیندازید و یک قطعه را خارج کنید. در طراحی، بدانید که چه زمانی باید دست نگه دارید.

 

 

  

 

 

9-به معیارهایتان تنوع ببخشید.

چیزی که در یک فروشگاه خوب به نظر می آید، ممکن است هنگامی که به منزل آورده می شود، در اتاقتان شبیه یک فیل به نظر برسد یا آنقدر ناچیز باشد که به نظر نیاید. بنابراین همیشه به معیار و تناسب، تنوع بدهید. در این تصویر، فریم آینه ای خورشیدی بزرگ، فضای اتاق را به شکلی زیبا پر کرده است، در حالیکه سنگهای دلاری شکل، دسته جالبی در زیر به وجود آورده است. این در حالی ست هر کدام از اینها به تنهایی خیلی کم اهمیت به نظر می آیند. اقلام 3 تایی و 5 تایی نسبت به اقلام زوج، آرایش بهتری دارند.

 

10-لایه هایی از نورپردازی ایجاد کنید.

در این آشپزخانه، فضای نشیمن و کانترهای بالایی، روشن است، کارهای هنری لایت شده و داخل کابینتها با لامپ پر شده اند. وسیله روشن کننده ای که در مرکز قرار گرفته، نتیجه ای جز یک اثر دراماتیک به جای نگذاشته است.

حرفه ای ها برای خلق جذابیت، وسوسه و تنوع، لایه هایی از نورپردازی ایجاد می کنند. در یک اتاق هنگامی که همه چیز به طور یکنواخت نورپردازی شده، هیچ چیز برجسته نیست. یک یا شاید دو نقطه مرکزی را انتخاب کنید و آنها را نورپردازی نمایید. برای جذابیت بیشتر، نورپردازی محیط اطراف را بیافزایید و سپس کمی نورپردازی کمتر بسازید.

 

11-مهارکننده باشید.

ویژگیهای شخصیتی چیزی است که یک فضا را عالی می کند. بیانیه خود را بسازید و خوش بگذرانید. هر چه بیشتر تلاش می کنید، بیشتر شروع به مشاهده این می کنید که چه چیزهایی جواب می دهند و چه چیزهایی جواب نمی دهند.

عناصر غیر منتظره را برای نمایش یکی کنید. در این نشیمن، چهارپایه های پایه کوتاه و لفاف دوزی شده ی غیر متعارف، قفسه کتاب شبیه کتابخانه و لوستر بزرگ، همگی جزء عناصر غیر منتظره به حساب می آیند.اما نتیجه، گیرایی خوبی دارد. اگر می خواهید اتاقی داشته باشید که واقعاً شگفت انگیز به نظر برسد، از قطعات متعارف و معمول بپرهیزید.

 

12-تمام قواعد را در جهت مساعدت به خلاقیت، نادیده بگیرید.

راهنماها ایده هایی خوبی به مردم برای شروع چیدمان مبلمان و دکوراسیون خانه هایشان می دهند، اما برخی از آنها برای یک فضای مشخص، عملی نمی باشند. با چیزی شخصی که لبخند روی لب شما می نشاند و فراتر از آن راحت است، شروع کنید.

اتاقهایی که به صورت افراطی طراحی شده اند، واقعاً در زندگی مدرن تعبیر نمی شوند. همانطور که در تصویر نشان داده شده، مجموعه ای از بالشتها و چیدمانی از تابلوهای هنری که به نظر اتفاقی می آیند، نمایی شبیه به لباسهای غیر رسمی با تعداد زیادی از استایلها را خلق کرده اند.

 

 

ترجمه شده توسط شرکت سمیر از سایت مجله HOUZZ

استفاده از ورق فایبر سمنت SCG Smart Board در نمای ساختمان

فایبر سمنت SCG Smart Board گزینه ای مناسب جهت نمای ساختمان های شهری و ویلایی میباشد که علاوه بر دارا بودن مزایای یک نمای خشک بو سبک امکان اجرای نما با طرح های مدرن و طرح های شمسه میسر میباشد.

پروژه تجاری فرشته
نمای سمنت برد فرشته
پروژه تجاری فرشته
نمای سمنت برد طرح CNC مدرن
پروژه اداری فرشته
نمای سمنت برد

فایبرسمنت دکوراتیو مودینا

فایبر سمنت دکوراتیو Modeena محصولی منحصر به فرد جهت نمایی متفاوت و مدرن میباشد. این محصول با سه طرح مختلف عرضه میگردد.

میگردد.

استفاده از ورق فایبر سمنت SCG Smart Board در دیوار خارجی

محصولات فایبر سمنت SCG Smart Board کاربرد وسیعی در ساختمان دارند که از جمله آنها استفاده در دیوار خارجی و دیوار ضد حریق میباشد که تاثیر به سزائی در سبک سازی، افزایش ایمنی و کاهش تلفات در زلزله ، سریع سازی ساختمان و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد داشت.

پروژه استخر قهرمانی کرمانشاه
دیوار فایبر سمنت (دیوار ایستا) پروژه کرمانشاه
پروژه بورس
دیوار داخلی و خارجی ساختمان جدید بورس
دیوار خارجی پروژه ایران مال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد فایبر سمنت در دیوار به صفحه سیستم دیوار مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button