پوشش های بافت دار بر روی سطح سمنت برد

انتخاب نوع و مدل بافت بر روی سطح نمای سمنت برد به طرز چشمگیری در زیبایی نما و احساسی که از دیدن یک ساختمان به دست می آید تاثیر گذار خواهد بود.
هنگام بررسی گزینه های طراحی ، خوب است از گزینه هایی که به پوشش بافت دار توجه دارند غافل نگردید. پوشش بافت دار بر روی فایبر سمنت می تواند با مدلهای پتینه کاری ترکیب شود تا در انتهای کار، نمایی منحصر به فرد و خیره کننده خلق نماید. هنگام انتخاب پوشش های بافت نمای سمنت برد می بایست معماری کلی نما مد نظر قرار گیرد.

 

پوشش های فایبر سمنت
پوشش های فایبر سمنت
پوشش های فایبر سمنت
پوشش های فایبر سمنت
6
7

پوشش های بافت دار می توانند جهت محیط های داخلی نیز استفاده گردد برخی از پوشش ها که دارای شکافهای عمیق و لبه های گسترده هستند، ضخامت بالایی دارند. این نوع از بافتها ممکن است برای اتاقهایی با ظاهر ساده تر یا حالت قدیمی تر مثل اتاقهای بزرگ با سقف های بلند و دارای ویژگیهای دراماتیک مانند تیرهای چوبی یا شومینه های دارای دودکش های بلند، بهترین انتخاب باشد. گاهی اوقات به این نوع از بافتهای درای وال شن سیلیس اضافه می کنند تا زیبایی آن را افزایش دهند.


سایر بافتها با نقش هایی اندک و ملایم در عمق و ارتفاع، از انواع پوشش های ملایم به حساب می آیند. این نوع از بافتها در دیوار های سمنت برد در محیط داخلی ساختمان های ویلایی با سقف های کوتاه مناسب است . پوشش های بافت دار ملایم بر روی دیوار سمنت برد ، نمایی از سایه های دلنشین و نقاط روشن در طرحهای غیر یکنواخت را نشان می دهد. امروزه بافتهای درای وال نما با طرح های ملایم عموما بهترین انتخاب برای اکثریت کاربردهای مسکونی هستند.

 

 

15
16
17


در نهایت آن چیزی که نباید نادیده گرفته شود، پوشش کاملا صاف است که خود نوعی از پوشش فایبر سمنت خصوصا در فضاهای داخلی محسوب می شود و گزینه مناسبی برای طرح های مدرن میباشد که میتواند تکمیل کننده یک معماری عالی و تحسین برانگیز برای یک اتاق باشند. کاربردهای تجاری مانند سقف های ادارات یا سقف با طرح موج دار که عموما در تالارها و رستوران ها مورد استفاده قرار میگیرند مکانهای خوبی برای پوشش صاف هستند.

پوشش های بافت دار گزینه مناسبی برای نمای ساختمان های ویلائی و مسکونی میباشد طرح های درشت و دکوراتیو میتواند در مساحت های کوچک با فضاهای معماری دیگر ترکیب شود و طرح های مدرن را خلق نماید همچنین پوشش های بافت دار با برجستگیهای ریز گزینه مناسبی برای ساختمان های بلند مرتبه و هتل ها میباشند

10
11
13

ذکر این نکته در خصوص پوشش های بافت دار ضرروریست که در مناطق سردسیر و یا با اختلاف درجه حرارت بالا میبایست از نوع الاستیک این محصول استفاده شود و در این خصوص آزمایشات مربوطه معتبر از تامین کننده محصول اخذ گردد. در غیر اینصورت امکان ایجاد ترک در اثر انبساط و انقباظ مستمر در سطح نما وجود خواهد داشت.

همچنین در خصوص استفاده از پوشش های بافت دار با طرح درشت در شهر هایی که آلودگی هوا دارند میبایست میزان جذب آلودگی این نوع پوشش مد نظر قرار گیرد و از انتخاب رنگ های روشن حدالمقدور خوداری گردد.

لینک های سریع

محصولات

تماس با ما

  • تلفن :    22220397 21 (0) 98+

                 22250669 21 (0) 98+

                 88651496 21 (0) 98+

                 88651497 21 (0) 98+

    تهران - خیابان ولیعصر تقاطع خیابان یزدان پناه برج پیروز طبقه ششم واحد 605

samir construction co.